sobota 20. září 2014

OŽL – 1. turnaj Holešov

Dnes se uskutečnil v 3. ZŠ Holešov první turnaj se série Okresní žákovské ligy. Tím byl zahájen 15. ročník této soutěže. Slavnostního zahájení se zúčastnil i nestor holešovského šachu PhDr. Antonín Šelešovský, který za měsíc oslaví úctyhodných 90 let. Samotného turnaje se zúčastnilo celkem 32 mladých šachistů z šesti oddílů. Hrálo se ve dvou věkových kategoriích, zvlášť se vyhodnocovali chlapci a dívky. Tentokrát Sokol Postoupky reprezentovala pouze pětičlenná výprava. Ale i tak byla velmi úspěšná. V kategorii starších žáků zvítězil se šesti body Filip Zavadil. Výborně si vedla i Lucie Vaňharová (4 body), která skončila celkově šestá a jasně první mezi děvčaty. K těmto dvěma zlatým medailím pak v kategorii mladších žáků přidal bronz Tadeáš Šruc (5 bodů). Hned za ním skončil se stejným počtem bodů Dominik Večeřa a páté místo obsadil Lukáš Vaňhara. Zvítězil Michal Černý (Astra-Zlínterm) před domácím Jakubem Mařákem (oba 6 bodů). Mezi dívkami zvítězila Terezie Černá (Astra-Zlínterm). V kategorii družstev vede s velkým náskokem Astra-Zlínterm (121) před Sokolem Postoupky (72) a EMKaD Holešov (56).